:: Tabela wyników Ekstraliga
 Rozgrywki kadetów - więcej>>
 Rozgrywki młodzików - więcej>>
:: Historia klubu

Powstanie naszego klubu datuje się na rok 1921, w którym to działalność rozpoczyna sekcja piłkarska. Okres II wojny światowej uniemożliwia prowadzenie działalności, jednak już w roku 1945 klub wznawia działalność , oraz powołuje do życia nowe sekcje: bokserską, szermierczą i tenisa stołowego. W 1948 r. Powstaje sekcja pływacka, a w 1950 sekcja gimnastyczna. Wszystkie nowo powstałe sekcje działają do lat 50-tych.

W roku 1950 do klubu (wówczas Zrzeszenie Sportowe STAL) zostaje przyłączony istniejący od 1922 r. klub sportowy "GWIAZDA" Ligocka Kuźnia z sekcją piłki palantowej i teatralną.

W następnym roku powstaje sekcja hokeja na lodzie i siatkówki męskiej, które działają do 1972 r.

Najbogatszą działalność klub prowadził w latach 50-tych, w tym czasie w klubie działało jednocześnie 9 sekcji : piłkarska, bokserska , tenisa stołowego, pływacka, gimnastyczna, piłki palantowej, hokeja na lodzie, siatkówki męskiej i skata sportowego.

Na dzień dzisiejszy w klubie działają tylko sekcje baseballu, softballu oraz skata sportowego.

Największymi osiągnięciami klubu było 10-cio krotne zdobycie tytułu Mistrza Polski przez drużynę piłki palantowej, 3-krotne zdobycie tytułu Mistrza Polski przez drużynę softballu, 4-krotne zdobycie Mistrza Polski Baseballu, oraz 2-krotny tytuł Mistrza Polski zdobyty przez drużynę skata sportowego.

Od momentu powstania opiekunem klubu (teraz nazywa się to sponsorem strategicznym) była "HUTA SILESIA" stąd też klub przyjął jaka swoje logo koziołka z herbu HUTY SILESI.

Barwy klubowe to kolor niebieski i biały.

strona główna historia klubu rozgrywki galeria kontakt PZ BALL